Головна » Готуємось до зовнішнього незалежного оцінювання

Готуємось до зовнішнього незалежного оцінювання

19 листопада 2012 року на базі Іллінецького аграрного коледжу для директорів загальноосвітніх закладів, заступників, класних керівників одинадцятикласників, студентів коледжу та майбутніх абітурієнтів і їх батьків проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо формату зовнішнього незалежного оцінювання 2013 року, реєстрації учасників ЗНО та їх участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні.
Учасники семінару з особливим інтересом сприйняли роз’яснення працівника Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти, начальника організаційно-методичного відділу Козаченко Альони Анатоліївни, яка, зокрема, звернула увагу на терміни проведення ПРОБНОГО зовнішнього незалежного оцінювання:
23 березня 2013 року – з української мови і літератури, біології, фізики, російської мови, всесвітньої історії, однієї з іноземних мов (за вибором): англійської, німецької, французької або іспанської;
30 березня 2013 року – з математики, історії України, хімії, географії, світової літератури.
У своєму виступі Козаченко А.А. зазначила, що реєстрація учасників пробного тестування здійснюватиметься через мережу Internet на сайті Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти з 01 до 30 листопада 2012 року. Для цього необхідно:
- зайти на сторінку реєстрації на пробне тестування;
- заповнити на сторінці реєстраційну форму; вибрати предмети пробного тестування;
- з персональної сторінки ("особистий кабінет") роздрукувати квитанцію на сплату вартості послуг для проведення пробного тестування;
         - на основі цієї квитанції здійснити оплату в установах будь-якого банку України не пізніше 07 грудня 2012 р.;
- роздрукувати запрошення-перепустку, де вказано час і місце проведення пробного тестування.
Пункт пробного тестування в Іллінецькому районі буде відкрито в Іллінецькому навчально-виховному комплексі "ЗОШ I-III ступенів - гімназія №2" у визначені дні: 23.03.2013 та 30.03.2013. У зазначений у запрошенні-перепустці день та час потрібно з’явитися на пункт пробного тестування.
 Перед початком пробного тестування учасник повинен пред’явити такі документи:
- запрошення-перепустку;
- квитанцію про сплату вартості послуг на проведення пробного тестування;
- паспорт (свідоцтво про народження).
Про результат пробного тестування за шкалою 100-200-балів можна буде дізнатися на інформаційних сторінках «Особистий кабінет», створених на сайті Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти.
         Також звернено увагу учасників заходу, що уже визначено перелік предметів, із яких у 2013 році буде проведено зовнішнє незалежне оцінювання.
         У Міністерстві юстиції України зареєстровано наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 23 серпня 2012 року № 943 «Про зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України в 2013 році».
         Цим документом встановлено, що зовнішнє незалежне оцінювання бажаючих вступати в 2013 році до вищих навчальних закладів буде проводитися з таких предметів: українська мова і література, історія України, всесвітня історія, математика, біологія, географія, фізика, хімія, російська мова, світова література, одна з іноземних мов (за вибором): англійська, німецька, французька, іспанська.
         Кожен абітурієнт матиме право на складання тестів не більше як із чотирьох предметів. Реєстрація на ЗНО – 2013 буде тривати з 04 січня до 05 березня 2013 року
Для реєстрації на ЗНО абітурієнт повинен:
 
q    Обрати напрям (спеціальність).
 
q    Зібрати всі необхідні документи:
 
Ø     паспорт та його копію (або свідоцтво про народження та його копію, якщо абітурієнт народився після першого вересня 1996 року і не отримав паспорт);
 
Ø     довідку з навчального закладу за зразком УЦОЯО про те, що абітурієнт отримає документ про повну загальну середню освіту в 2013 р. (або документ про повну загальну середню освіту та його копію);
 
Ø     дві фотокартки для документів розміром 3 х 4 см.
 Під час реєстрації необхідно зазначити адресу фактичного місця проживання.
На завершення заходу представником Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти було зроблено акцент куди можна звертатися за інформацією?
        www.testportal.gov.ua – сайт Українського центру   оцінювання якості освіти (УЦОЯО)
         
www.vintest.org.ua – сайт Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти (ВРЦОЯО)
         Участь у проведеній роботі дозволила учасникам зібрання зрозуміти, що сьогодні єдиний можливий шлях вступу до вищого навчального закладу пролягає через складання зовнішнього незалежного тестування, тому воно має таке велике значення для випускників. Це порівняно нове явище для нашого суспільства. А щоб засвоїти щось нове, треба докласти зусиль. І результат буде залежати не тільки від того, скільки людина витратить енергії на його досягнення, але й від того, наскільки вона психологічно готова до цих випробувань, та наскільки інші допомагають та підтримують її у досягненні поставленої мети.
 

Стрільчук Г.С., заступник начальника відділу освіти