Головна » Тягунській школі славних 50

Тягунській школі славних 50

15 грудня 2012 року Тягунська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів відзначила 115 річницю освіти у Тягуні та 50 років з дня відкриття школи.    
Далекого 1897року у селі була відкрита церковно – приходська трикласна школа. У 1913 році земством було збудовано нове приміщення, яке було знищене фашистсько – німецькими окупантами у 1944 році. До 1962 року навчання проводилось у пристосованому приміщенні. 15 грудня 1962 року в урочистій обстановці було відкрито новозбудоване приміщення школи. Директором було призначено Грицуна Андрія Оксеньовича. З 1986 року незмінно школою керує Войцеховський Микола Петрович.
За 50 років свого існування Тягунська школа зростила 624 своїх синів і доньок. Доля розкидала випускників нашої школи в усі куточки. Кожен із них обрав свою життєву дорогу, професію, створив власну сім’ю. Але де б вони не жили і яким ремеслом не займалися, усіх їх об’єднує те, що вони залишилися випускниками Тягунської школи.
Гордиться Тягунська школа своїми випускниками: хліборобами і будівельниками,лікарями й учителями, пекарями й агрономами. Далеко за межами Тягуна відомі імена наших шанованих випускників - поета Купрія Миколи Івановича ,генерала- майора Грубого Олександра Яковича, полковника юстиції Казмірчука Володимира Миколайовича, авторки і ведучої дитячих та публіцистичних телепередач на Вінницькому державному телебаченні Качківської Галини Василівни, учительки,поетеси Раєвської Олесі Миколаївни,молодої ,перспективної лікаря – рентгенолога Войцеховської Тетяни Миколаївни,зовсім юної студентки Київського національного аграрного університету,чиє ім‘я було занесене на районну Дошку пошани, Жорноклей Вікторії Олегівни та багатьох інших наших прославлених земляків.
Підготовка до святкування почалася ще з вересня. Учнями та вчителями школи були зібрані фотоматеріали про школу, які охоплювали період з кінця 50-х років до сьогодення, проведено анкетування колишніх випускників школи. На основі зібраних матеріалів та архівних даних було виготовлено стенд «Сторінками шкільної історії», фотоальбом «Тягунській школі 50» та книгу «Випускники школи».
… Морозний сніжний ранок. Напередодні хурделиця замела всі дороги і стежки. А у мальовниче маленьке село Тягун поспішали гості звідусіль: з далекої Полтави і близької Вінниці,зі столичного Києва і древнього Львова, з Оратова і Липовця… З нетерпінням чекали на початок свята і мешканці Тягуна та сусіднього Іллінецького. Святковоприбрана школа радо зустрічає своїх випускників та гостей.
Серед гостей свята начальник районного відділу освіти Животівський О.Ю., помічник народного депутата Верховної Ради України Калетніка Г.М., директор СТОВ «Україна» Сенчук М.О. Вони виступили із привітаннями та вручили школі цінні подарунки.
А потім випускники школи та ветерани педагогогічної праці ділилися спогадами про свої шкільні роки. Колектив школи порадував гостей свята гарним змістовним концертом.
Ювілейний дзвінок, який подали випускник школи 1963 року та учениця першого класу, знову нагадав усім незабутні шкільні роки. А наостанок свята усіх присутніх частували запашним Тягунським короваєм та іменинним тортом.
Свято проведене у Тягунській школі надовго запам’ятається усім гостям і учасникам свята.