Завершується підготовка закладів освіти району до нового 2014-2015 навчального року
З 11 по 15 серпня, робочою групою по перевірці закладів освіти району до роботи в 2014-2015 навчальному році, проведений об’їзд навчальних закладів району.
Відділ освіти, керівники загальноосвітніх, позашкільних, дошкільних навчальних закладів за сприяння і підтримки районної державної адміністрації, районної ради разом з органами виконавчої влади на місцях, спонсорами, батьківською громадою провели відповідну роботу щодо підготовки навчальних закладів до початку нового навчального року і до опалювального сезону.
У новому начальному році в районі функціонуватиме 29 загальноосвітніх шкіл, 32 дошкільних навчальних заклади, міжшкільний навчально-виробничий комбінат, Дашівська станція юних техніків, центр дитячої та юнацької творчості.
За попередньою мережею у загальноосвітніх школах району навчатиметься 3890 учнів, у дошкільних навчальних закладах – 1651 вихованців.
За рахунок коштів місцевого бюджету та залучених позабюджетних коштів, проведена велика робота по підготовці до початку навчального року.
Один з основних напрямків державної освітянської політики – модернізація системи дошкільної освіти, став пріоритетним у діяльності органів виконавчої влади району. Успішно реалізовується Державна цільова програма розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року. В результаті зміцнилась матеріально-технічна база дошкільних закладів, на що використано (станом на 15.08.2014 року) 640 тис.грн. бюджетних та 294 тис.грн. позабюджетних коштів. В даний час продовжується робота по завершенню ремонтів та придбання необхідного обладнання, на що будуть витрачені додаткові кошти.
У всіх ДНЗ завершуються поточні ремонти, в тому числі профілактичні роботи систем тепло-, водо-, та газопостачання, ремонти покрівель. У 28 ДНЗ вже завершені ремонтні роботи. До першого вересня усі дошкільні заклади будуть повністю готові до початку навчального року.
В дошкільних навчальних закладах проводиться велика робота по модернізації спортивних майданчиків, в результаті чого 23 ДНЗ уже мають умови для навчання дітей елементам гри у футбол, волейбол, баскетбол.
Проведений ландшафтний дизайн територій ДНЗ.
Проводиться робота по комп’ютеризації дошкільних навчальних закладів, у 12 установах є комп’ютери, 3 з них підключені до мережі Інтернет, 2 мають власні веб -сторінки.
Станом на 19 серпня 2014 року загальноосвітні школи району готові до нового навчального року на 91%, але до Дня знань будуть готові 100 - відсотково.
З метою скорочення споживання природного газу, закладами освіти району заплановано завершити переведення котельні із використання природного газу на використання альтернативних видів палива в Леухівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, а саме : встановлено два піролізні котли ОРЛАН-130 на що витрачено 277 тис.грн., економія на паливі щорічно становитиме близько 130тис.грн.
В Іллінецькому НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназії №2» – буде встановлено два піролізні котли потужністю по 200 кВт, економія на паливі щорічно становитиме близько 250 тис.грн.
В Іллінецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 – заплановано дообладнати котельню одним піролізним котлом потужністю 200 кВт. Таким чином у невеликі морози школу можна буде обігрівати лише одним піролізним котлом, економія щорічно становитиме близько 65 тис.грн.
На підготовку до нового навчального року загальноосвітнім школам району з районного бюджету виділено 988 тис.грн. Крім цього, дирекціями загальноосвітніх шкіл залучено значну кількість позабюджетних коштів (майже 700 тис.грн.). Найбільше батьківських коштів отримали Іллінецький НВК"Загальноосвітня школа І-ІІІ стпенів-гімназія №2", Бабинська, Дашівська, Іллінецька №3, Леухівська, Іллінецька, Лисогірська, Копіївська загальноосвітні школи. Залучені кошти використані на закупівлю та встановлення дверей (Бабинська ЗОШ І-ІІІ ступенів), ремонт харчоблоку (Лисогірська І-ІІ ступенів), оформлення навчальних закладів (виготовлення стендів) (Іллінецька, Росоховатська, Білківська, Городоцька, Іллінецький НВК"Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія"), закупівлю фарби, інвентарю, світильників, заміну ламп розжарювання та енергозберігаючі, ремонти стель та підлог тощо.
Посильну допомогу загальноосвітнім школам надали приватні підприємці Синільник Василь Миколайович, Кавуненко Валентин Васильович.